Anasayfa » Diğer Yöntemler » Lenf Drenaj Nedir?
Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf direnaj, vücuda basınç masajı yapabilen pressoterapi adındaki cihazlarla uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Vücuttaki lenf noktalarından başlayarak uyguladığı basınçlı uyarılarla, ayak tabanından göğüs altına kadar etkili olan bir basınç terapisidir.

Vücuttaki lenfatik akışı ve kan dolaşımını hızlandırılarak damarlar arasında biriken sıvı ve toksinlerin drene edilmesini sağlayan bir yöntemdir.

Lenf Drenaj (Pressoterapi) ile Nasıl Zayıflanır?

Lenf drenaj yöntemi, bazı hastalıklar nedeniyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit giderici uygulamalarda, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında etkinliği artırmaya yardımcı olan bir yöntemdir.

Vücudun olağan görevlerini yerine getirmeyi sürdürebilmesi için vücuttaki sistemin birlikte uyum içerisinde çalışması gerekir. Bu sistemlerden bir tanesi de dolaşım sistemidir. Bilinen en belirgin sebebi dolaşım bozukluğu olan selülit, kan ve lenf dolaşımının ciltte meydana gelen sorunlar neticesinde engellenmesi ve buna farklı faktörlerin de eklenmesiyle oluşmaktadır.

Pressoterapi basınç masajı, selülitin en büyük sebeplerinden dolaşım bozukluğunu gidererek dokular arasında biriken sıvıları drene eder. Böylelikle, vücudun su tutması (ödem) gibi durumların önüne geçerek, selülit sorununu etkili bir biçimde ortadan kaldırır.

Pressoterapi, zayıflama tedavisindeki bir hastanın vücudundaki ödemlerden kurtulmasını ve zayıflama sürecini çok daha kolay atlatmasını sağlar. Pressoterapi’nin bağışıklık sistemini güçlendirici ve enfeksiyonlara karşı direnci artırıcı etkileri olduğu da düşünülmektedir. Lenf drenaj uygulaması, diğer uygulamaların yanında, yardımcı bir uygulama olarak kullanılabilir.

Lenf Drenaj (Pressoterapi) Uygulaması

Tedavi uygulanacak kişi, ayak tabanı dahil olmak üzere tüm bacak ve karın bölgesini saran özel bir giysi giyer. Kişiye uygun program seçilerek 20-30 dakika boyunca işlem yapılır. İşlem esnasında hasta herhangi bir acı hissetmez hatta basınç terapisinin sağladığı sakinleştirici etki, günün yorgunluğundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Uygulanacak seans sayısında herhangi bir sınırlama bulunmayan lenf drenaj süreci boyunca, gün içerisinde 2 litrenin üzerinde su tüketilmesi unutulmamalıdır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*