Anasayfa » Diğer Yöntemler » Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama
Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan, ısı kontrollü bir uygulamadır. Isı kontrolü özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile yapılır.

Nasıl Çalışır ve Amaç Nedir?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını harekete geçirerek enerji açığa çıkması ve bölge ısınması sağlanır.Cilt ısısı 41-43 dereceye geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Isının etkisi ile kollajen üreten fibroblast hücreleri uyarılır. Radyofrekans uygulaması ile hücre metabolizması hızlanır ve bölgedeki kan dolaşımı artar.

Kullanım Alanları:

Vücutta, bölgesel yağ birikimlerinde; kalçalar, bacaklar, karın, bel, bölesi ve Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde kullanılır.

Radyofrekans uygulamasının etkileri:

Temel Mekanizma : Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmesi nedeniyle su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Bu uygulama ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşarak yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile vücuttan atılır.

Uygulama yapılan bölgelerde ısının etkisi fibroblast hücreler uyarılarak kolajen üretiminin artması sağlanır.

Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülit bakımı, toparlanma ve kırışıklıkların azalması sağlanır.

Kimlerde Uygulanamaz?

Parkinson,ms,epilepsi,kanser-cilt kanseri vb. hastalığı olanlarda, hamilelerde, kalp pili ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulama yapılmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*