Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » Bölgesel Yağlardan Kurtulmak Mümkün mü?
Bölgesel Yağlardan Kurtulmak Mümkün mü?
Bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün mü?

Bölgesel Yağlardan Kurtulmak Mümkün mü?

Bölgesel yağlar herkesin sorunudur. Cinsiyet fark etmeksizin herkes de olabilen vücudun belli bir bölgesinde biriken yağ depolarıdır. Rahatsız edici bir görüntü vermektedir. Bu durumdan kurtulmak için bir çok yöntem deneriz. Diyetler, evde egzersizler, spor salonlarına giderek biriken yağları eritmeye çalışırız. Bazıları her ne kadar bize basit gelse de bölgesel yağlardan kurtulmak biraz zordur. Yapılan diyetler sonucu kilo verilse bile belli bölgelerdeki biriken yağlar gitmeyebilir. Evde, depolanan yağ bölgelerine göre yapılan hareketlerinde ne kadar doğru olduğu bilinmediği gibi ne kadar etkili olduğu bilinmez. Spor merkezlerine gidilmesi belli bir etkisi olabilir ama kalıcı bir sonuç çok az görülür.

Peki başka şekilde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün müdür ?

Gün geçtikçe teknoloji de ilerlemektedir. Her gün yeni tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bölgesel zayıflamada da her gün, her şekilde yeni yöntemler bulunmaktadır.

Bunlar nelerdir ? Nasıl uygulanır ?

1- Liposuction

Yağ aldırmak olarak da bilinen bir yöntemdir. Vücudun belli bölgelerinde biriken yağların özel metal borularla vakum yapılarak alınmasıdır. Zayıflama ameliyatı değildir. Birikmiş yağları alarak vücut şeklinin düzeltilmesi amaçlanır.

2- Mezoterapi

Şikayetçi olunan bölgelere küçük iğnelerle ilaç enjekte edilir. Bu ilaç birikmiş yağları parçalayarak vücudun dolaşım sistemine katılmasını sağlar. Böylece vücuttan atılımı kolaylaşır. Enjekte edilen ilaç kişiyi rahatsız etmez. Diyet ve spor uygulama sonrası devam ettirildiğinde daha olumlu sonuçlar alınır.

3- Lazer lipoliz

Lazer lipoliz yöntemiyle biriken yağların lazer ışınları sayesinde patlatılması ve parçalanmasına dayanan bir yöntemdir. Parçalanan yağlar vücudun dolaşım sistemine atılarak dışarı atımı sağlanır.

4- Kavitasyon

Bu yöntem uygulama yapılacak bölgeye ultrason ile ses dalgaları vererek biriken yağların parçalanmasını ve erimesini hedefler. Cerrahi bir yöntem değildir. Eriyen yağların dolaşım sistemine katılması sağlanır. Karaciğer yardımıyla vücuttan dışarı atılımına yardımcı olunur.

5- Karboksiterapi

Karbondioksit gazının yağ biriken bölgeye iğne ile enjekte edilmesi yöntemidir. Yağların yakımını artırır ve dışarı atımını sağlar. Uygulandığı bölgede istenilen görüntüyü oluşturmayı sağlar.

6- Radyo frekans

Bu yöntemle uygulama yapılacak bölgeye radyo frekanslar verilir. Dalgalar halinde uygulanır. Verilen radyo frekansları toplanmış yağların parçalanmasını sağlar ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*