Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » Ozon Tedavisi ve Zayıflama
Ozon Tedavisi ve Zayıflama

Ozon Tedavisi ve Zayıflama

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir. İki atomlu normal oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir halidir. Bu nedenle Ozon, süper oksijen olarak kabul görür.
150 yıldır bilinen Ozonloma önemini yeni kazanmaya başlamıştır. Günümüzde birçok hastalıkta tedavi amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Ozon sağlığımızı arttırmak ve vücudumuzda ki hücrelere yardımcı olabilmek için farklı yöntemlerle kullanılmaktadır. Ülkemizde en çok zayıflama konusunda ilgi görmektedir.
Ozon, sağlığımızı kötü yönde tehdit eden metabolik elementler, yağ asidi ve toksinlerin bedeni zorlamadan vücuttan atılmasına yardımcı olur ve hastalıklara sebep olan mikroorganizmaları yok ederek vücutta iyileşmeyi hızlandırır.
Ozon tedavisi yağ yakımı ve selilütlerin azaltmada oldukça etkili bir yöntemdir. Metobolizmayı hızlandırıp, yağ ve karbonhidratı yakmada ve bacaklardaki kılcal damarlarda kan dolaşımın azalması sonucu oluşan selilütün giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak Ozon tedavisi tek başına uygulandığı zaman pek fazla etkili değildir. Bunun yanında egzersizler, sağlıklı beslenme vb. Etkenlerle desteklenmelidir. Herkesin yapısı farklı olduğu için aynı oranda kilo verme durumu yoktur.
Ozon tedavisine başlamadan önce kişi doktor kontrolüne girmelidir. Nedeni ise herhangi bir hastalığı varmı var ise Ozon tedavisi alabilir mi bunu öğrenmelidir.
Ozon tedavisi kilo vermeye yardımcı olabileceği düşünülen bir yöntemdir. Damardan yapılan ozon tedavisiyle metobolizma hızlanır. Daha çok yağ yakımı içinse Ozon Sauna uygulmasına geçilir. Selilüt içinse Ozon tedavisi farklı şekilde etki gösterir. Selilüt için önemli olan oksijen kaybını giderdiği ve o bölgedeki kan akışı hızlandığı için yağ dokusu zamanla normale döner.
Ozon tedavisinin bir kaç seansından sonra kişi kendini enerjik ve zinde hisseder.
Ozon tedavisinin uygulanma yöntemlerinde ilk olarak hastandan kan alınır ve kana ozon eklenerek hastaya tekrar verilir. İkinci olarak ozonlanmış iğneler kas içine iğne yoluyla hastaya verilir. Üçüncü yol ise ozon gazının kapalı bir sistemde ayaklar ve bacaklar için özel plastik bot içinde dolaştırılarak ya da vücudun diğer bölgelerine uygun torbalar verilmesine “harici ozon tedavisi” denir. Bir başka yöntem de O3 gazının rektal-makat yolla uygulanması. Bu yöntem her ne kadar kulağa hoş gelmese de rahatsızlık verici değildir.
Doğumsal Glikoz 6 Posfat Dehidrogenaz enzimi Eksikliği – Favizm Hastalığı, kontrol altına alınmamış hipertiroidi, ağır kanamalar, trombositopeni, sık tekrarlayan pankreatit olan hastalara Ozon tedavisi uygulanamaz.
Ozon tedavisi almayı düşünüyorsanız; bu konuda eğitimini almış doktorlar ve doktor kontrolünde eğitimini almış hemşireler tarafından olmasına dikkat ediniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*