Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » Bölgesel Zayıflama Hakkında

Bölgesel Zayıflama Hakkında

Vücudun bazı bölgelerinde düzensiz, heterojen  yağ birikmeleri oluşur. Bu yağ birikmeleri vücut şeklini bozabilir. Yapılan diyet ya da spor yöntemleri belirli bir inceliğe kadar yağ yakımını sağlar. Biriken yağların azaltılması için bölgesel zayıflama yöntemleri oldukça etkilidir. Yağ birikmesi selülit oluşumunu da etkiler. Yağ hücreleri genişler ve deri altı bağ dokusunu etkileyerek yayılmaya başlar. Kan dolaşımı azalır ve bunun sonucunda selülit ortaya çıkar.

Yağ hücrelerinin oluşmasında yanlış beslenme, genetik, kadınların ve erkeklerin belirli yaşlardan sonra girdikleri menopoz ve antropoz, hareketsizlik, hormon bozuklukları, psikolojik sorunlar etkiler.

Selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflama da genelde benzer yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler yağ hücrelerini parçalayarak, yağ yakımını artırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Böylece yağ hücrelerinin vücuttan atılımı kolaylaşır.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan cihazların yan etkisi olduğu görülmemiştir. Etkili sonuçlar vermektedirler. Bu tedavilerin fiyatları, uygulama yapılan bölgeye göre ve işlemi yapacak merkeze göre değişmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*