Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » Kısaca Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
Kısaca Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
Bölgesel İncelme Yöntemleri

Kısaca Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen gibi bölgelerinde biriken yağların estetik yöntemler kullanarak alınmasıdır. Kişinin istediği kiloya ve vücut şekline ulaşmasını sağlayan yöntemlerdir. Kişi de oluşan bölgesel yağlanma genetik olabilirken, bayanlar da menopoz, erkekler de antropoz döneminde fazla yağ birikimi olur. Bazen ise kullanılan ilaçlarda bölgesel yağlanmaya neden olmaktadır.

Bölgesel zayıflamada, biriken yağların azaltılmasında diyet ve yapılan sporla belirli bir seviye ye kadar inceltilir. Fakat bölgesel zayıflama yöntemlerinde yağ hücreleri parçalanır ve küçültülür. Yağların katı halden sıvı hale geçer ve vücutta dolaşım sistemine katılarak dışarı atımı kolaylaşır.

Yapılan işlemin doğruluğu sonucunda bölgesel zayıflama ve vücut şeklinin düzene girdiği görülür.

Bakınız : Selülit Tedavisi Ankara

Yağ hücrelerinin vücuda fazla depolanmasıyla birlikte hücrelerde genişleme görülür. Bu genişlemelerden sonra kan dolaşımında azalma başlar. Yağ hücrelerinin genişlemesiyle, yağ dokusu yayılır ve deri altı bağ dokusunu etkiler. Cilt elastikiyetini kaybeder ve pürüzlü hale gelmeye başlar. Bu durum sonucunda da selülit ortaya çıkar. Selülit bacaklarda, basenlerde görülebilir ve kişiyi görüntüsü nedeniyle rahatsız eder. Bu selülitli görüntünün düzeltilmesi ve bölgesel zayıflama da kullanılan estetik tedavi yöntemleri genel olarak aynıdır.

Radyofrekans : Bu yöntemde belirlenen bölge yavaşça ısıtılır. Bölgesel yağlanma ve selülite neden olan yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar.

Mezoterapi : Uygulandığı bölgede kan dolaşımını artırarak, yağ dokusunu parçalar ve yağ yakımını artırır. Bölgesel zayıflama da ve selülit tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir.

Karboksiterapi : Derinin altına Karbondioksit gazı enjekte edilir. Uygulandığı bölgede metabolizmayı hızlandırır ve kan akışını artırır. Selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflama da kullanılır.

Elbette yukarıda sözü geçen uygulamaların dışında da bölgesel incelme ve vücut şekillendirme işlemleri mevcuttur, uygulanmaktadır. Bu yazımızda, özellikle ameliyatsız, cerrahi olmayan bölgesel incelme yöntemlerinden bahsettik. Ameliyatlı bölgesel incelme yöntemlerinde temel uygulama olan liposuction’ın yanı sıra, lazer liposuction ve yarı-invazif (yarı cerrahi) lazer lipoliz teknikleri de günümüzde oldukça popülerdir.

Peki; bu işlemlerin fiyatları nedir ? Bu soru yanıtlaması oldukça zor bir sorudur. Çünkü her bir kişi için farklı bölgesel zayıflama paketleri söz konusu olabilmekte, haliyle fiyatlar da kişinin beden yapısına göre çok büyük farklılıklar gösterebilmektedir.

Uygulamayı Doktor mu Yapmalı, Diyetisyen mi ?

Tavsiyemiz, alanında uzman bir doktor ve diyetisyenin beraber bulunduğu, tam donanımlı bir klinikte uygulama yaptırmanız olacaktır. Bahsettiğimiz uygulamaların hemen hepsi; yalnızca doktorların yapabileceği, uzmanlığı her ne olursa olsun başka kişilerin yasal olarak uygulayamayacağı işlemlerdir. Ancak tüm bu bölgesel zayıflama metodlarının; hem fiziki görünümün hem de sağlıklı vücudun korunması için mutlaka bir diyetisyen gözetiminde; sağlıklı ve düzenli bir beslenme rejimi içerisinde uygulanması en doğru olandır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*