Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » LİPOSUCTİON HAKKINDA BİLİNMEYENLER
LİPOSUCTİON HAKKINDA BİLİNMEYENLER

LİPOSUCTİON HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Liposuction çok yaygın bir incelme yöntemi olduğu için, yağ aldırma işlemi olduğunu hepimiz az çok biliyoruz. Peki ya  liposuction hakkında her detaydan haberdar mıyız ?  Örneğin; lipsuction her ne kadar bölgesel inceltme işlemi olsa da bütün uygulanması gereken bir tedavi olması gibi. Şimdi liposuctiona genel bilgiler ışığından farklı bir pencereden bakalım.

LİPOSUCTİON AMELİYATI KİLO VERDİRİR Mİ ?

Liposuction ameliyatı yağ emme prensibi ile yapılan ve ameliyat edilen bölgedeki yağ dokularının uygun seviyede alınması ile gerçekleştirilen bir ameliyat türüdür. Bu nedenle ameliyat sonrası geçici bir kilo kaybı sağlar. Fakat ameliyattan sonraki süreçte sağlıklı ve uygun beslenme şekline adım atılmazsa vücut kendini korumaya alarak tekrar kilo depolamaya başlar ve kaybedilen kilolar geri gelir. Bu da biz kadınlar için hoş bir durum olmayabilir.

LİPOSUCTİON AMELİYATINDAN SONRA BESLENME ŞEKLİMİZ NASIL OLMALIDIR ?

Liposuction ameliyatı sadece yağ alınan ve diyetle kaybedeceğimiz yağ miktarından çok daha fazla yağ kaybedeceğimiz bir yöntemdir. Bu nedenle vücut bi anda tamamen yağ odaklı bir kayıp yaşadığı için kendini korumaya alarak sıkmaya başlar. Bu nedenle liposuction ameliyatı sonrası beslenme şeklimize çok dikkat etmemiz gerekir. Eğer dikkat etmezsek ameliyattan sonraki bir kaç aylık süreçte istemediğimiz, estetik olmayan görüntünün geri oluşması riski ne yazık ki mevcuttur.

PEKİ NASIL BESLENMELİYİZ ?
Liposuction ameliyatı kadar sonraki süreçte önemlidir bunda hepimiz hemfikiriz. Öncelikle önemli olan şey yanlış diyet yapmamak.  Yağ aldırdıktan sonra kilo vermek için hiç birşey yememek ve ya çok az öğünlerde bişeyler yemek kilo verdirmez ve kaybımızı dengelemez.Buradaki  mantık şudur ki sağlıklı besinlerle çok sık öğünler yaratmak. Çünkü zaten vücudumuz liposuction ile alışkın olmadığı derecede yağ kaybı yaşar ve kendini korumaya alır biz birde bu durumu az öğünler ile diyet yaparak zorlarsak vücudumuz daha çok koruma ile daha  çok kilo depolar. Sık öğünler ile yağ oranı düşük besinler tüketirsek vücudumuz depolama gereği hissetmez ve liposuction operasyonunu desteklemiş olur.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA İŞLEMİ OLAN LİPOSUCTİON NEDEN BÜTÜN OLARAK YAPILMALI ?

Liposuction her ne kadar bölgesel zayıflama işlemi olsada uygulama alanına orantılı olarak bütün vücuda yapılırsa dah estetik bi görünüm sağlanır. Örneğin basen bölgemize yaptırdığımız liposuctiona ek olarak karın, popo, bacakların yanları ve arka kısmı da küçük seviyelerde yağ emilerek düzeltilirse daha sağlıklı bir görünüm elde edilmiş olur.

LİPOSUCTİON KALDIRMA VE GERDİRME GÖREVİ GÖRÜR MÜ ?

Liposuction hakkında bilinmeyen veya yanlış bilinen konulardan biri de budur. Liposuctionın, popo kaldırdığını, bacak ve karın gerdirdiğini düşünsekte, söz konusu operasyon kaldırma ve gerdirme görevi görmez sadece bölgesel yağların alınmasını sağlar ve estetik bir görünüm sağlar. Başka türlü şikayetler ve talepler için uygun tedavi şekilleriniz yaptırmalıyız.

LİPOSUCTİONDAN SONRA TEKRAR YAĞ OLUŞUR MU ?

Liposucton ameliyatından sonra, yağ alınan bölgede tekrar yağ oluşumu yaşanmaz yani sil baştan hiç var olmayan yağ dokuları üreyip büyümez, çoğalmaz. Başka bölgelerdeki yağ dokular, liposuction  yapılan alana sanki savunma yapan askerler gibi hücum ederler ve korumaya almak için kümelenirler. Fakat hiç bir zaman liposuction öncesi oluşan kötü ve estetik olmayan yağ görüntüsü tekrar yaşanmaz. Kötü görüntülerin önlemini alamk için doktorunuzun tavsiyelerini ve diyetlerini mutlaka uygulayın.

AMELİYAT SONRASI KORSE KULLANIMI ÇOK ÖNEMLİ Mİ ?

Liposuction sonrası doktor tarafından verilen korse kullanımı kesinlikle önemli. Hem iyileşme süreci için hem de daha estetik bir görünümle şekillenmek için korseyi kullanmalıyız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*