Anasayfa » Genel » SELÜLİT MASAJI
SELÜLİT MASAJI

SELÜLİT MASAJI

Selülit biz kadınların kabusu gibidir. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da bizi rahatsız eden bir görünüm sergiler ve ne yazık ki bu durumdan tamamen kurtulmak zordur. Çünkü kadınların bacaklarındaki kas yapısı oluşan yağları cilt yüzeyinde belli etmeye müsaittir ve bu da selülit görünümünü kaçınılmaz kılar.  Fakat selülit masajı ile portakal kabuğu görüntüsü hafifletilip daha estetik ve göze batmayan bir görünüm elde etmek mümkün. Son çıkan estetik cihazlar ve medikal ürünler ile profesyonel yapılan selülit masajları bu konuda çok etkilidir.

SELÜLİT MASAJI NEDİR ?

Selülit masajı,  selüliti oluşturan portakal kabuğu görüntüsünü, yok etmek amacıyla selülit görüntüsü olan bölgelerde uygulanan masajlardır. Bu masajlar el ile ya da bazı aletler ve cihazlar yardımıyla uygulanır.

Selülit masajında en etkili çözüm profesyonel yapılan masajlardır. Yani kliniklerde ve merkezlerde cihazlar ile profesyonel kişilerce yapılan, özel ürünler kullanılan masajlardır. Bunların yanı sıra sizde evinizde düzenli şekilde selülit masajları yapabilirsiniz.Kliniklerde uygulanan masajlar kadar etkili olmasada iyi yönde görülen değişimi gözlemlersiniz.

EVDE SELÜLİT MASAJI NASIL YAPILABİLİR ?

Bunun için çok basit ve kısa bir tarif verebilirim sizlere. Gerekli olan şeyler,iri taneli deniz tuzu, greyfurt yağı, portakal ve nane yağı.

Masajın uygulanış şekli: Masajı duş aldıktan sonra, banyodan çıkarken, uygulamanız daha iyi sonuç görmeniz için önemlidir. Çünkü, Duşta, buhar sayesinde gözenekler açılır ve deri altına nüfuz daha kolay bir hal alır. Öncelikle portakal, greyfurt ve nane yağını karıştırarak yada üst üste cildinize sürün ardından deniz tuzu ile selülitli bölgeleri tuzlar eriyene kadar ovun ve masaj yapın. Daha sonra durulanın ve en son selülitli bölgeye soğuk su tutun. Soğuk su tutmamızın mantığı, kan dolaşımını arttırıp sorunlu bölgedeki yağların daha çabuk parçalanmasını sağlamaktır.

*Alternatif bir selülit masajı tarifi ise, yine duşta uygulayacağınız bir tarif. Duşta önce sıcak sonra soğuk suyu selülitli bölgeye bir kaç kez bu sıra ile uygulayarak kan dolaşımını hızlandırın. Hemen ardından nane yağını selülitlerin yayıldığı alana sürün ve üzerine kuru türk kahvesi ile masaj yapın ve tekrar sıcak – soğuk su ile durulayın.

Kullanılan ürünler yağların parçalanıp portakal kabuğu görünümünü oluşturmaması için çok önemli bir yer tutar. Fakat selülitte en önemli şey beslenme şekli ve masajdır. Bol ve düzenli selülit masajı yaparak, Tuz ve hazır gıda odaklı beslenmezsek selülitlerden daha kolay kurtuluruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*