Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » KAVİTASYON İLE SELÜLİT TEDAVİSİ
KAVİTASYON İLE SELÜLİT TEDAVİSİ

KAVİTASYON İLE SELÜLİT TEDAVİSİ

 

Selülitler, kadınların kabusu haline gelen bölgesel  yağlanma problemlerinin başında gelir. Bu bölgesel yağlanmalar her zaman kilo problemi olarak karşımıza çıkmayabilir. Zayıf olan kişilerde de selülit görüntüsü olabilir. Çünkü selülitlerin sebebi kas yapısı ve kaslar arasına sıkışan deriye baskı yapan yağlardır.

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon,  ses dalgaları selülitler üzerine gönderilirken masaj da yaparak selülit yağlarının tedavi edilemsidir.

Çeşitli kavitasyon cihazları vardır. Fakat önemli olan FDA onayı olan kaliteli cihazlar ile uzman kişilere tedavi olmaktır. Çünkü kavitasyon ile selülit tedavisinde en önemli unsurlardan biri uygulamanın doğru yapılmasıdır.

Selülit Tedavisi için Kavitasyon Nasıl Yapılır?

Kavitasyon yapılacak olan alan temiz olmalıdır. Çünkü ses dalgalarının deri üzerinden yağlara ulaşana kadar enerji kaybetmemesi tedavi başarısı açısından önemlidir. Tedaviden önce herhangi bir lokal anesteziye ihtiyaç yoktur. Çünkü bu tedavide acı söz konusu değildir.  Tedavi selülitli alanda masaj yaparken ses dalgalarının yağlara gönderilmesi ile yaklaşık 45 dakika sürmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra hasta günlük hayatına dönebilir.

Kavitasyon ve Kremler

Kavitasyon tedavisinden hemen sonra ve diğer seansa kadar belli sürelerde selülitleri yok etmek için bazı bakım ürünleri, masaj teknikleri uygulanabilir. Örneğin yağ yakıcı, kan dolaşımını hızlandırıcı yan etkisiz bitkisel kremler ile duşta masaj yapılabilir. Böylece kavitasyon etkisi diğer seansa kadar sürdürülür ve klinik bakımının ardından evde devam ettirilen bakım ile selülitlerden daha hızlı bir şekilde kurtulamak mümkün olur.

Kavitasyon Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu sorunun cevabı hastanın selülit probleminin derecesine göre değişmektedir. Selülitler ne kadar fazla ise seans sayısı o kadar artacaktır. Bazen kavitasyon ile kombin edilebilecek diğer tedaviler ile bu süre kısaltılabilir. Örneğin, mezoterapi, lenf direnaj, pafis jimnastik gibi kombine tedaviler  uygulanabilir.

Kavitasyon ile Selülit Tedavisi Kilo Problemi Olan Kişilere de Uygulanabilir mi?

Evet uygulanabilir. Fakat alınan sonuçlar beklendiği kadar memnun edici olmayabilir. Bunun yanı sıra kilolu insanlarda olan selülit probleminin bir kısmı kilodan kaynaklı olabilir. Yapılacak olan estetik uygulamaların yetersiz ve gereksiz olmaması için öncelikle bir miktar kilo verilmesi ve ondan sorna selülit tedavisi yapılması önerilir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*