Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » LAZER LİPOLİZ ile BÖLGESEL ZAYIFLAMA
LAZER LİPOLİZ ile BÖLGESEL ZAYIFLAMA

LAZER LİPOLİZ ile BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Lazer lipoliz bir bölgesel incelme tedavisidir.  Bu tedavide lokalize ve dirençli yağlar  üzerine tedavi uygulanır ve vücudun diğer bölgelerine göre daha kilolu ya da şekilsiz olan kısımları estetik bir görüntüye kavuşturulur.

Lazer Lipolizin Uygun Olduğu Bölgeler Nerelerdir?

Lazer lipoliz,

– Göbek
– Uyluk
– Kalça
– Bel
– Basen
– Sırt
– Selülitli bölgeler
– Üst kol gibi alanlarda yapılabilmektedir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Bu tedavi,  klasik liposuction tedavisinden farklıdır. Bu tedavide yağlar alınmaz, olduğu yerde işleme maruz bırakılır. Lazer lipolizde lazer ışınları ile yağların direnci kırılır. Bu şekilde zarları deforme olan yağlar metabolik faliyetler ile kolayca vücuttan atılabilir hale gelir. Yağların direncinin kırılması ile yumuşayan tedavi alanında, yağların atılması ile incelme sağlanır.

Lazer Lipoliz Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bu tedavi bir bölgesel incelme tedavisidir. Bu nedenle kilo problemi olan hastalarda çok başarılı olmayacaktır. Kilo problemi olan kişiler öncelikle diyet programı uygulamalı kilo vermeli ve sonrasında dirençli bölgeler için  lazer lipoliz yaptırmalıdır. Bunun yanı sıra lazer lipoliz, kış ve bahar aylarında yapılırsa daha kolay bir tedavi süreci atlatılacaktır.

Lazer Lipoliz ile Bölgesel İncelme Acı Verir mi?

Bu tedavide biraz acı söz konusu olabilir. Bu nedenle de tedavi seansları lokal anestezi altında gerçekleştirlir.

Lazer Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi  Kimlere Uygulanabilir?

Söz konusu tedavi,   sağlık durumu ve hormonal değişimleri sabit olan, ilaç tedavisi görmeyen, herhangi bir hastalığı olmayan kişilerde uygulanabilir. Tedavi için uygun olup olmadığınızı mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bu şekilde tedavi için uygun olup olmadığınızı tespit edebilir ve herhangi bir ciddi problem yaşanmasına engel olabilirsiniz.

Lazer Lipolizden Sonra Yan Etki Görülür mü?

Kalıcı yan etkiler söz konusu değildir. Bazı geçici yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler de seanslardan sonra derinin dinlenmesine orantılı olarak hafifleyecektir. Seans sonrasında dikkat edilmesi gereken kurallara da özen gösterilmesi halinde hafifleyen yan etkiler kolayca iyileşecektir.

Lazer Lipoliz ile Diğer Bölgesel İncelme Tedavileri Birlikte Uygulanabilir mi?

Lazer lipoliz ile bölgesel incelme tedavisine ek olarak, destek olarak diğer bölgesel zayıflama tedavileri de yapılabilri. Bu tedaviler de bölgesel zayıflatmaya yönelik olarak lazer lipoliz tedavisinden sonra yapılmalıdır. Çünkü öncelikle lazer lipoliz tedavisinin sonuçları görülmelidir. Lazer lipoliz ile,

– Kavitasyon
– Lenf direnaj
– Pasif jimnastik gibi tedaviler kombin edilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*