Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » LENF DİRENAJ İLE BÖLGESEL İNCELME
LENF DİRENAJ İLE BÖLGESEL İNCELME

LENF DİRENAJ İLE BÖLGESEL İNCELME

Lenf direnaj diğer adı ile Pressoterapi ile bölgesel zayıflama tedavisi yapılmaktadır. Pressoterapi bazen tek başına bazen de diğer bölgesel incelme tedavilerine destekleyici olarak uygulanabilmektedir.

Pressoterapi Nasıl Uygulanır ve Nasıl Etki Eder?

Bu tedavi, özel cihazının uygulama sargıları ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihaz lenf akışı sağlayacak olan akımı, vibrasyonu ve ısıyı sağlar.  Bu etkilerin, vücuda iletilmesi de sürekli ve enerji kaybetmeden olmalıdır. Bu nedenle bu etkilerin bir uygulama başlığı ile deri altına verilmesi yerine lenf akışının dengeli hızlandırılması için deri üzerinden bir etki yaratılması gerekir. Bu nedenle  işlemler kıyafet gibi olan, uygulama alnına sargılanan bir uygulama kıyafeti ile yapılır. İncelmesi istenen alana sarılan kıyafetler ile  hastaya uygulanması gereken incelme tedavisine göre cihaz ayarlanır ve uzman kiş tarfaından belirlenen süre boyunca hasta bu kıyafet içinde yatırılarak dinelndirilir. Bu kıyafet hastayı yormaz, bunaltmaz. Çünkü tüm vücudu kapatan bir kabin söz konusu değildir. Hasta uygulama esnasında kıyafet içinde kollarını ve bacaklarını hareket ettirebilir, yüz bölgesi boyun bölgesi zaten uygulama dışında kalır.

Lenf direnajın etkisi ise lenf akışı odaklıdır. Bu akış lenf damarlarına baskı yapan ve lenfatik akışı yavaşlatan yağ dokularının, yaptığı baskıyı kontrol altına alıp, akışı hızlandırarak incelme sağlanması  bu tedavinin temel etki mekanizmasını oluşturur.

Pressoterapi Kimlerde Sakıncalı Olabilir?

Bu tedavi, kalp, tensiyon, dolaşım bozukluğu gibi problemleri olan hastalarda sakıncalı olabilir. Çünkü seans esnasında kan dolaşımı ve lenf akışı hızlanmaktadır.

Tedavi Ne Zaman Etki Eder?

Söz konusu uygulama, ilerleyen seanslarda incelme etkisi göstermeye başlar. Tam bir bölgesel incelme  sağlanması için son seanstan sonra ki süreçte atılmaya hazır olan yağlarında metabolik faliyet ile atılması beklenmelidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*