Anasayfa » Bölgesel Zayıflama » SOĞUK LİPOLİZ İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA
SOĞUK LİPOLİZ İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA

SOĞUK LİPOLİZ İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA

 

Kilolar ne yazık ki her zaman problem olmuştur. Zayıf bir insanın bile kendisine göre kilo problemi olabilir. Bu kilolar bazen de bölgesel kilolar olarak canımızı sıkmıştır. Soğuk lipoliz ile bölgesel kilolardan kurtulmak mümkün.

Soğuk lipoliz bir bölgesel incelme tedavisidir. Bu tedavide,

– Selülitler
– Bölgesel kilolar
– Vücut orantısına göre kalın ve şekilsiz olan bölgeler tedavi edilir.

Soğuk lipoliz tedavisi bu problemlerin olduğu,

– Göbek
– Bacak
– Kol
– Sırt
– Basen, kalça
– Bel, bel çevresi gibi bölgelerde uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz, bu tedavinin özel cihazı ve cihazın başlığı ile yapılır. Cihaz vakumlayarak bölgeyi etki altına alma ve soğutma prensibi ile tedavi yapmaktadır.  İşlem için hastanın tedavi edilecek olan bölgesi hazırlanır. Bu aşamada cihaz başlığının kolay vakumlama yapması için uygulama alanının temiz ve kuru olması gerekir. Ardından vakumlamanın doğru olması için uygulama alına jel sürülür veya özel bir ped yerleştirlir. Bu aşama aynı zamanda deri yüzeyinin soğuktan etkilenerek yanmasını önlemek için de önemlidir.

 

Başlık uygulama alanını vakumladıktan sonra hasta için uygun derecede soğutma ayarlanarak işlem başlatılır. Bir süre bu şekilde yağlar dondurulduktan sonra seans sonlandırılır. Hastanın uygulama alanına göre yani bölgesel kilo probleminin derecesine göre dondurma derecesi ayarlanır. Bu durum tamamen uzman uygulayıcının tedavi planına bağlıdır. Fazla ya da düşük dozda bir çalışmadan sonuç alınamayabilir. Bu nedenle soğuk lipoliz tedavisinde klinik seçimi hem uygulayıcı tecrübesi açısından hem de kullanılan cihaz kalitesi açısından önemlidir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Etki Eder?

Soğuk lipolizin etki etmesi, yağları dondurarak gerçekleşir. Belli bir derece dondurulan yağlar donarken vakum ile diğer dokulardan ayrıştırılır. Bu şekilde yaplar hem hareketli hem de donmuş hale gelir. Bu şekilde hacim olarak küçülen ve vakumla yerinden oynayan yağlar, metabolik faliyetler ile vücuttan kolay atılır hale gelirler. Metabolizmanın da hızlandırılması ile çok daha hızlı şekilde vücuttan atılan yağlar, bölgesel zayıflama sağlar.

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?

Bu tedavinin daha hızlı sonuç vermesi metabolizmanın düzenli ve hızlı olması ile ilgilidir. Eğer hormonal bir rahatsızlık yoksa metabolizma dengelidir. Hızlanması için ise bazı beslenme düzenlemeleri ek tedaviler uygulanabilir. Soğuk lipoliz ile kombin edebileceğiniz lenf direnaj, pasif jimnastik gibi pratik tedaviler ile lenf ve kan akışını uyararak metabolizmayı hızlandırmak mümkündür.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Sonuçları Kalıcı mıdır?

Bu tedavi ile elde edilen sonuçlar ömür boyu kalıcı değildir. Sonuçların ne kadar süre kalıcı olacağı ise, hastanın kendisine bağlıdır. Eğer hasta doğru beslenirse ve metabolizmasını yavaşlatmazsa tedavi sonuçları o kadar uzun süre kalıcı  olur.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*