Anasayfa » Beslenme ve Diyet » YAZ GELİYOR! PEKİ YA FAZLA KİLOLAR NE OLACAK?
YAZ GELİYOR!  PEKİ YA FAZLA KİLOLAR NE OLACAK?

YAZ GELİYOR! PEKİ YA FAZLA KİLOLAR NE OLACAK?

Fazla kilolar, fit ve sağlıklı bir görüntüden bizi uzaklaştırdığı gibi özgüvenimizi de etkileyen, kadın ve erkek hepimizin sorunu olan bir problemdir.

Fazla kilolardan kurtulmak için en uygun dönemdeyiz. Bu dönemden başlayarak planlı bir şekilde önlem alırsak yaza daha fir ve güzel bir başlangıç yapabiliriz.

Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuluruz?

Fazla kilolardan kurtulmak için ilk önemli adım sabırlı olmaktır. Hepimiz yaptığımız diyetin ilk haftasından zayıflamak, güzel görünmek isteriz. Kesin, hızlı net sonuçlar bekleriz. Bunun gerçekleşmesi için biraz sabır önemlidir.

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılması gereken adımlar şu şekildedir,

– Öncelikle bir kan tahlili yaptırarak kilo probleminizin bir hastalık olup olmadığını, kronik mi olduğunu, öğrenmelisiniz.
–  Besin intoleransı testi şle hangi gıda gruplarına alerjiniz olabileceğini, hangi besin gruplarına karşı direnciniz ve toleransınız olduğunu öğrenmelisiniz.
– Bu iki adım tamamlandıktan sonra profesyonel bir yardım ile test sonuçlarınıza, yaşam tarzınıza en uygun olan diyet ve deoğru beslenme programı edinmelisiniz.

– Doğru beslenme programını sabır ile bir kaç ay uyguladığınız zaman yağlarınız yumuşar, metabolik faliyetler ile atılır ve sağlıklı şekilde kilo vermiş olursunuz.

Diyet ve Spor Bir Arada mı Yapılmalıdır?

Diyet ve sporun birlikte yapılıp yapılmaması hakkında en doğru bilgiyi beslenme uzmanınızdan öğrenebilirsiniz. Çünkü sizin kilo probleminiz, için diyet ve sporun birlikte yürütülmesi halinde ne gibi bir sonuç elde edileceği uzmanınız tarafından kestirilebilir.

Bunların yanı sıra, diyet programının ilk 30 günlük dilimi yağdan kilo verme dönemi değildir. Vücuttaki, ödemin atılması ile kilo kaybı yaşanır. Bu nedenle ilk 60 gün spor yapmadan diyet uygulamak daha hızlı sonuç elde edilmesini sağlayabilir. Çünkü, spor, vücutta var olan yağları kasalara çevirmek ve sıkılaşmak için, şekillenmek için başarılıdır. Eğer kilo kaybı yaşanmadan spor yapılırsa vücut şekillenir ve incelebbilir fakat kilo verilemz. Bu nedenle öncelikle metabolizma kilo vermeye alıştırlmalı,  bir miktar kilo verildilkten sonra doğru bir spor programı ile kilo verme hızlandırılmalıdır.  Fakat,  spor programı da bu konuda uzman bir kişi ile ayralanmalıdır. Çünkü her spor hareketi kilo vermeye yardımcı değildir. Bazı sporlar,kas yapmaya, şekillendirmeye öneliktir. Bazı sporlar ise kilo vermeyi, metabolizmayı hızlandırmaya yöneliktir.

Bu nedenle eğer profesyonel bir yardım almak istemiyorsanız diyetinizden en az 2 ay sonra spor yapmaya başlayın ve yaptığınız spor, tempolu yürüyüş, yüzme ağırlıklı olsun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*