Anasayfa » Diğer Yöntemler » Karboksiterapi

Karboksiterapi

Karboksiterapi

Karboksiterapi

Karboksiterapi; CO2 gazının selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama konusunda tedavi amacı ile deri altına enjekte edilmesi yöntemidir. Son yılların en etkili ve en popüler zayıflama yöntemlerinden bir tanesi olan karboksiterapi CO2’in ciltte su ile reaksiyona girmesi ilkesine dayanır. Kaslarda rahatlama,kılcal damarlar düzeyinde kan dolaşımında artışla başlayan tepkime, yeni kan damarları oluşturmasıyla metabolizmayı hızlandırır. Karboksiterapi uygulandığı dokuda, metabolizmayı hızlandırarak  selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflamada etkili olmaktadır. 

Hedef alanda portakal kabuğu görüntüsüne yol açan fibrotik ve bağ dokusu bantlarının çözülmesini sağlayarak dokuyu rahatlatmaktadır. Böylece yağ dokusu erirken selülitli dokuda da azalma olmaktadır.

Karbondioksit gazı (CO2) vücudumuzun yabancı olmadığı bir madde olup, vücudumuza hiçbir zararı yoktur.Uygulama sonrası alerjik reaksiyon beklenmemektedir. Herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Hastalar uygulama sırasında, hafif kaşıntılı bir yanma hissi duyulabilir. Ama yanma hissi kısa sürmektedir. Uygulama tüm yaş gruplarında kullanılabilmektedir. Karboksiterapi Amerika ve Avrupa’da güvenle kullanılmaktadır.

Ayrıca, karboksiterapi uygulaması  yüz mezoterapisi ile kombine olarak yanak ve gıdık sarkmalarına antiaging amaçlı, yine çatlakların iyileştirilmesinde ve ameliyat izlerinin onarılmasında güvenle kullanılmaktadır.

Karboksiterapi’nin kullanıldığı alanlar;

  •  Selülit Tedavisi
  • Vücutta yağların azaltılması
  • Vücut şekillendirme
  • Kilo kaybı
  • Liposuction sonrası toparlanmalarda
  •  Yüz ve çene altı kırışıklıkları
  • Cilt çatlağı
  • Skar doku tedavileri

 

Kısaca Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen gibi bölgelerinde biriken yağların estetik yöntemler kullanarak alınmasıdır. Kişinin istediği kiloya ve vücut şekline ulaşmasını sağlayan yöntemlerdir. Kişi de oluşan bölgesel yağlanma genetik olabilirken, bayanlar da menopoz, erkekler de antropoz döneminde fazla yağ birikimi olur. Bazen ise kullanılan ilaçlarda bölgesel yağlanmaya neden olmaktadır. Bölgesel zayıflamada, biriken yağların azaltılmasında diyet ve yapılan sporla belirli bir ... Devamını Oku »

Bölgesel Yağlardan Kurtulmak Mümkün mü?

Bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün mü?

Bölgesel yağlar herkesin sorunudur. Cinsiyet fark etmeksizin herkes de olabilen vücudun belli bir bölgesinde biriken yağ depolarıdır. Rahatsız edici bir görüntü vermektedir. Bu durumdan kurtulmak için bir çok yöntem deneriz. Diyetler, evde egzersizler, spor salonlarına giderek biriken yağları eritmeye çalışırız. Bazıları her ne kadar bize basit gelse de bölgesel yağlardan kurtulmak biraz zordur. Yapılan diyetler sonucu kilo verilse bile belli ... Devamını Oku »

Karboksiterapi İle Bölgesel İncelme

karboksiterapi-p1

Karboksiterapi, deri içi ve deri altına özel bir cihazla doğrudan saf karbondioksit gazı verilmesi yöntemidir. Karbondioksit oksijene göre 20 kat daha hızlı dağılan bir gazdır. Uygulama sonrası bölgeye çevre dokulardan daha fazla oksijen gelir ve dolaşım hızlanır. Karbondioksit hızla uzaklaştırılır. Yağ yakımı artar. Etkileri Nelerdir? Dokuların daha fazla oksijenlenmesi sağlanır. Kılcal damar kan akımı artar. Yeni kılcal damar oluşumu gözlenir. ... Devamını Oku »