Anasayfa » Diğer Yöntemler » Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların , karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir.

Tüm dünyada birçok alanda (cilt yenileme, sellülit, bölgesel incelme, saç tedavisi, çatlaklar, lekeler, çeşitli deri hastalıklarında, keloid tedavisinde, alerjik hastalıklarda) yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisinde Mezoterapi

Genetik ve yapısal nedenler, bazı hormon hastalıkları, gebelik sonrası alınan kilolar, fiziksel aktiviteden uzak yaşam stili sonrası vücudun belli bölgelerinde bölgesel kilolar oluşabilmektedir. Kilo oluşumu en çok karın çevresinde ve basen bölgesinde olmaktadır. Mezoterapide sorunlu olan bölgelere göre hazırlanan özel karışım ilaçlar enjekte edilerek zayıflama sağlanmaktadır. Bölgesel zayıflamada yağ kırıcı ilaçlar, selülit tedavisinde kan dolaşımını hızlandıran ilaçlar uygulanmaktadır. Mezoterapi bölgesel zayıflama amacıyla haftada 1 seans olarak uygulanmaktadır. Toplam 8-12 seans yapılır. Alınan cevaba göre aylık idame seansları yapılmaktadır. Aşırı kilo fazlalığı olan kişilerde mezoterapi uygulanmaz. Uygun kilo verildikten sonra mezoterapi seanslarına alınır.

Kısaca Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen gibi bölgelerinde biriken yağların estetik yöntemler kullanarak alınmasıdır. Kişinin istediği kiloya ve vücut şekline ulaşmasını sağlayan yöntemlerdir. Kişi de oluşan bölgesel yağlanma genetik olabilirken, bayanlar da menopoz, erkekler de antropoz döneminde fazla yağ birikimi olur. Bazen ise kullanılan ilaçlarda bölgesel yağlanmaya neden olmaktadır. Bölgesel zayıflamada, biriken yağların azaltılmasında diyet ve yapılan sporla belirli bir ... Devamını Oku »

Bölgesel Yağlardan Kurtulmak Mümkün mü?

Bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün mü?

Bölgesel yağlar herkesin sorunudur. Cinsiyet fark etmeksizin herkes de olabilen vücudun belli bir bölgesinde biriken yağ depolarıdır. Rahatsız edici bir görüntü vermektedir. Bu durumdan kurtulmak için bir çok yöntem deneriz. Diyetler, evde egzersizler, spor salonlarına giderek biriken yağları eritmeye çalışırız. Bazıları her ne kadar bize basit gelse de bölgesel yağlardan kurtulmak biraz zordur. Yapılan diyetler sonucu kilo verilse bile belli ... Devamını Oku »

Mezoterapi Hakkında Bilmek İstedikleriniz

mezoterapi-p1

Mezoterapi; bölgesel incelme, zayıflama, selülit tedavisinde kullanılan en etkili ve güvenli yöntemlerden biridir. Kişinin durumu ve yapılacak tedaviye göre kokteyller hazırlanır cilt altına   4-6 mm’ lık iğne uçları ile enjeksiyonlar yapılır.Tedavi süresi 10-12 terapi olarak planlanır. kişinin durumuna göre bu terapiler uzatılabilir.Tedavi sonunda pürüzsüz, parlak, bir cilt oluşur. Bölgesel incelme ön plandadır. Beslenme düzeni ayarlanması ile kişinin kilo vermesi ... Devamını Oku »