Anasayfa » Diğer Yöntemler » Radyofrekans

Radyofrekans

Radyofrekans

 

Radyofrekans, cilt gençleştirme, sarkıkların toparlanması ve kırışıklık giderme tedavilerinin yanında Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisinde de çok sık kullanılan bir teknolojidir. Radyofrekans, ciltte kollajen sentezini tetiklerken, cilt altı yağ dokusu metabolizmasını da hızlandırarak bölgesel incelme sağlar. Bunun yanında, selülit tedavisinde de selülitin oluşmasına neden olan fibröz bantlara etki ederek selülitleri yok eder. Radyofrekans, tek başına bölgesel incelme için kullanılabilir ama etkisi diğer sistemler ile kombine edildiğinde çok daha fazla olur.

Radyofrekans nasıl çalışır?

Uygulama yapılacak bölge seçilir. Selülitli bölge veya incelmek, sıkılaşmak istenen karın, basen,bacak bölgeleri seçilir. Seçtiğimiz bölgeye cihaz başlığının rahat hareket edebilmesi ve iletkenliği arttırmak amaçlı bir yağ sürülür. Cihazın başlığı cilt üzerinde masaj yapar gibi hafif bir baskı uygulanarak gezdirilmeye başlanır. Bu esnada radyo dalgaları ciltaltı dokuyu ısıtmaya başlar. Giderek sıcaklığı artan ciltaltı dokusunda kan akımı artar, dolaşımsal problemler azalır, cilt kollajeni sıkılaşır. Tekrarlayan seanslar halinde uygulandığında selülit düzelir, cilt sıkılaşır ve biriken yağlar azalır..

Radyofrekans Hangi Durumlarda Uygulanır?

  • Bölgesel İncelme,
  • Selülit Tedavisi,
  • Cilt Gençleştirme (Kollajen sentezi tetiklenmesi sayesinde),
  • Cilt Sarkması Tedavisi,
  • Kırışıklık Tedavisi

Seans Sayısı ve Aralıkları

Seçilen her bölge için 30 dakika uygulanır. Kişinin durumuna göre 12-15 seans arası uygulanabilir. Haftada 2 veya 3 seans uygulanabilir.

Kısaca Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen gibi bölgelerinde biriken yağların estetik yöntemler kullanarak alınmasıdır. Kişinin istediği kiloya ve vücut şekline ulaşmasını sağlayan yöntemlerdir. Kişi de oluşan bölgesel yağlanma genetik olabilirken, bayanlar da menopoz, erkekler de antropoz döneminde fazla yağ birikimi olur. Bazen ise kullanılan ilaçlarda bölgesel yağlanmaya neden olmaktadır. Bölgesel zayıflamada, biriken yağların azaltılmasında diyet ve yapılan sporla belirli bir ... Devamını Oku »

Bölgesel Yağlardan Kurtulmak Mümkün mü?

Bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün mü?

Bölgesel yağlar herkesin sorunudur. Cinsiyet fark etmeksizin herkes de olabilen vücudun belli bir bölgesinde biriken yağ depolarıdır. Rahatsız edici bir görüntü vermektedir. Bu durumdan kurtulmak için bir çok yöntem deneriz. Diyetler, evde egzersizler, spor salonlarına giderek biriken yağları eritmeye çalışırız. Bazıları her ne kadar bize basit gelse de bölgesel yağlardan kurtulmak biraz zordur. Yapılan diyetler sonucu kilo verilse bile belli ... Devamını Oku »

Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

radyofrekans-p1

Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan, ısı kontrollü bir uygulamadır. Isı kontrolü özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile yapılır. Nasıl Çalışır ve Amaç Nedir? Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını harekete geçirerek enerji açığa çıkması ve bölge ısınması sağlanır.Cilt ısısı 41-43 dereceye geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Isının etkisi ... Devamını Oku »